Çimlerin Bakımı

Çim Bakımı

17 YILLIK HAZIR RULO ÇİM TECRÜBESİ

Çim Bakımı

Kalite ve Güvenin Adresi

Sulama

Islak bir çimin bakımı, kuruduğunda olduğundan daha az su gerektirir. Yeni bir çimi aşırı sulayamayacağınız için, tüm çim boyunca her gün yaklaşık 2.50cm sulamanızı öneririz. Su miktarını ölçmek için fıskiyeden yaklaşık 3 metre uzağa boş bir kutu yerleştirin.

Çimlerinizi sulamak için en iyi zaman 06.00-10.00 arasıdır, ancak ilk birkaç hafta istediğiniz zaman sulama yapabilirsiniz. Binalara yakın alanlar çabuk ısınır ve çabuk kurur, bu nedenle bu tür alanları daha sık suladığınızdan emin olun.

Çim Kullanımı

Yeni yerleştirilmiş çimlerinizi, iyi kök oluşumu gerçekleşene kadar idareli kullanın – iki ila üç hafta. Düzensizlik veya boşluklardan kaçınmak için, dört hafta geçene kadar yoğun oyun aktivitelerinden, köpek gezdirilmesinden veya benzeri kullanımlardan kaçının.

Gübreleme ve Ot Kontrolü

İkinci biçme işleminden sonra yüksek nitrojen içerikli ve çabuk salınımlı başlangıç ​​gübresi uygulanmalıdır. Gübrelemeden hemen sonra sulamayı unutmayın. Sabah çiğ buharlaşmadan ot ve yem uygulanmalı ve 24 saat sulanmamalıdır. Çim oluşturulduktan sonra, yıl boyunca eksiksiz bir çim bakımı programı öneririz. Gerekirse profesyonel bir çim bakım servisine danışın.

Özel Şartlarda Neler Yapılmalı

Çoğu zaman, özellikle yaz aylarında, çimen o kadar çabuk kurur ki, kurulum sırasında yeterince sulanmasına rağmen yeşilimsi gri alçıya ve ardından hafif kahverengiye döner. Bu onun öldüğü anlamına gelmez! Bu şiddetli stres altında olduğu anlamına gelir ve derhal sulanarak sağlığına geri döndürülmelidir. Çimin üstü tamamen kahverengiye dönmüşse, geri dönüşü olmayan noktayı geçmiş olabilir. Çim parçaları arasındaki boşluklar genellikle su eksikliğinden ötürü çimlerin küçülmesinden kaynaklanır. Boşluklar varsa, ağır sulama uygulanmasını öneririz.