Rulo Çim Kurulumu

Çim Kurulumunun Yapılması

17 YILLIK HAZIR RULO ÇİM TECRÜBESİ

Çim Kurulumu

Kalite ve Güvenin Adresi

Çim Kurulumunun Yapılması

Çimlerinizi teslimattan hemen sonra kurun. Çünkü çimler hayatta kalmak için toprak teması ve neme ihtiyaç duyan canlı bir bitkidir.

  1. Bir ucundan diğerine uzanan bir bölgeyi kaldırım veya arsa hattı gibi iyi keskin bir kenar boyunca çim döşemeye başlayın.
  2. Keskin kenar boyunca iki veya üç rulo çim yerleştirin. Ardından başa dönün ve bıraktığınız ilk rulonun yanında başka bir rulo daha yapın.
  3. Bu ruloyu ikiye bölün ve bu ruloyu dolu bir rulo ile izleyin. Tüm kısımlar için bu şekilde devam edin. Dikişlerin yukarı kalkacağından emin olmak için rulonun iç kısmını açmanız gerekebilir.
  4. Kenarları ve uçları germeden sıkıca birbirine doğru itin.

Rulo Çim Bakımı Nasıl Yapılır?

İlk üç hafta boyunca, yeni çimlerinizi yoğun bir şekilde kullanmaktan kaçının. Bu, köklere toprakla sıkıca örülme fırsatı verecek ve çimin pürüzsüz ve düz kalmasını sağlayacaktır.

90 gün sonra çimenler yeni yerlerine alışacaktır. Sulama uygulamanız, çimenleri ilk kurduğunuz zamankinden daha farklı olacaktır.

Sık sık biçin, genellikle biçme başına çim yüksekliğinin 1 / 3’ünden fazlasını kaldırmayın. Biçme makinesinin bıçağını keskin tutun. Gübre ve kimyasal uygulamalar iklime, toprağa, böceklere, yabani otlara ve hastalık koşullarına bağlı olacaktır. En önemlisi, sağduyulu davranın. Çimlerinizi suyun altında veya üstünde tutmamaya aynı zamanda da çok gübrelememeye çalışın.